Yol Arkadaşınızı Havaalanında Bezdirme Yolları

“İnsan insanı tatilde tanır” derler ya; tatil öncesinde de pek sevmediğiniz bir yol arkadaşınız varsa, onu daha havaalanındayken, birlikte tatile çıkmaktan soğutabilirsiniz.

Editör

Gitsek Görsek Ekibi


Gitsek Görsek Ekibi

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaşım Paylaşım 0
Okunma Okunma 52

İnsanlık hali, bazen pek de hoşlanmadığımız biriyle (eşinizin arkadaşının “Artık keşke ayrılsalar” dediğiniz sevgilisi mesela) seyahat etmeniz gerekebilir. Hem onun içindeki çirkefi gün ışığına çıkarmak hem de bir daha birlikte seyahat etme ihtimalini ortadan kaldırmak için birkaç basit hamle yapabilir, havaalanında geçireceğiniz süreyi herkes için cehenneme çevirebilirsiniz.


Tabii daha sakin ve huzurlu bir yolculuk için bunların tam tersini de uygulayabilirsiniz.


1. Valizinizin üzerine hiçbir işaret koymayın. Ayrıca mümkün olduğunca sıradan, herkesin sahip olduğu tipte bir valiz seçin ki en kısa zamanda diğerleriyle karışsın, bir yerlere kaybolsun. Çantanıza da hiçbir yedek eşya almayın ki, valiziniz kaybolunca gerçekten büyük zorluklar çıkaracak duruma gelin.
2. Hayatınızda hiç internete girmemişçesine online check-in’den kaçının. Her şeyi havaalanında halletmeye çalışın. Bir de üstüne geç giderseniz, üfff, mis!
3. Check-in için en uzun sırayı seçin. Business girişleri genellikle daha boş olur ve hemen yanındaki sıra çok kalabalıksa insaf edip “Buyrun, sizi buradan alalım” diyebilirler. Bu nedenle o girişten mümkün mertebe uzak durun, işleri kolaylaştırmayın.


4. Yanınızda şişe şişe içecek getirin, bazılarını sevmediğiniz kişinin eline tutuşturun. “Havaalanına sıvı almıyoruz” dedikleri zaman, içeceklerinizden ayrılmamak için ısrarcı davranın. Sevmediğiniz kişi sorun çıkarmaz, elindeki şişenin çöpe atılmasına göz yumarsa, ona da trip atın.
5. Valizinizin kolay ulaşılamayacak noktalarına şampuan, nemlendirici, yüz temizleyici gibi krem ve sıvılar serpiştirin. Hatta bir yerlere küçük bir bıçak da koyun ki mutlaka valizi açtırsınlar. Görevliler kontrol etmek istediğinde valizi yere koyup boşaltın, her şeyi teker teker çıkarın. Herkese en az 15 dakika kaybettirdiniz, tebrikler.
6. Bakkala gider gibi ceplerinizi bozuk parayla doldurun. Kemerinizi falan da söylenmeden çıkarmayın. Herkes gibi cep telefonunuzu bırakıp dedektörden geçin, deliler gibi ötün, ne olduğunu anlamıyormuş gibi yapın ve yine herkese zaman kaybettirin.
7. Araştırmalar, insanların çoğunun sağ ellerini kullandıkları için sağdaki sıralara yöneldiğini söylüyor. Daha hızlı ilerlemek için sola yönelmek iyi bir seçenek olabilir ama neden böyle bir şey yapasınız ki?


8. Şarjınızı en kısa zamanda bitirin. Yanınızda şarj kablosu taşımayın. Gereken tüm belgeleriniz de çıktısı alınmış şekilde çantanızda değil, mail’inizde bulunsun. Ne yapacağınızı bilemeyin. Oturup ağlamaya başlayın.
9. Sanki uçakta 40 dakika beklemeyecekmişsiniz gibi, giriş kapısının en kalabalık olduğu zamanda ayaklanın, uçağa ilk binen kişi olmak için elinizden geleni yapın. Yanınızdakiler “Bekleyelim” gibi mantıklı bir şey söylerse, arıza çıkarmanın bir yolunu mutlaka bulursunuz.
10. Herkesi çileden çıkarmayı başaramadıysanız (örneğin eşiniz henüz boşanma avukatını aramadıysa ve sevmediğiniz kişi birlikte yapacağınız tatile hala umutla bakabiliyorsa) kulaklıklarınızı takın ve kendinizi tüm seslerden izole edin. Böylece belki uçağı kaçırma şansınız olur.


Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Facebook'ta Paylaşım Paylaşım 0
Okunma Okunma 52

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

Bu habere henüz site içi yorum yazılmamış.

Otostop

Venüslüler Ekibi05.11.2015

Editörün seçimi

Asude Ilgın Kelekçi09.05.2016

Manzaralı